IV. Analiz ve Uygulamaları Matematik Konferansı (ICAAM 2018)
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2019, 08:08
Son Güncelleme Tarihi:30 Temmuz 2021, 09:36

IV. Analiz ve Uygulamaları Matematik Konferansı Başarıyla Tamamlanmış Bulunmakta.
Matematik ve ilgili alanlarda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek, yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen teori, metodoloji ve sonuçları paylaşmayı hedef alan ICAAM 2018 Analiz ve Uygulamalı Matematik Konferansının dördüncüsü, Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ev sahipliğinde yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, çeşitli analiz konuları ile uygulamalı matematik ve modellemeye odaklanan dördüncü ICAAM 2018 Analiz ve Uygulamalı Matematik Konferansı, 6-9 Eylül tarihleri arasında Bafra bölgesinde bulunan Concord Otel’de gerçekleşti.

Matematik alanında önemli çalışmalar yapan uzmanların konuşmacı olarak yer aldığı konferansa Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere ve Rusya gibi ülkelerin seçkin üniversitelerinden 10 davetli konuşmacı katılacak. 29 farklı ülkeden 317 kişinin kayıt yaptığı Analiz ve Uygulamalı Matematik Konferansı’nda, 66 bildiri sunulacak, toplam 87 genişletilmiş özet de Web of Science tarafından taranan AIP Konferans Proceedings’de yayınlandığı bildirildi.

Matematiğin Çeşitli Alanlardaki Çalışmalarıyla Uluslararası Üne Sahip Bilim Adamları Mantıksal-Matematiksel Düşünme ve Uygulamalar Konusunda Görüşlerini Dile Getirdi…
Konferansta, dünyanın farklı üniversitelerinden gelen matematik eğitiminde uzman akademisyenler analiz, cebir, sayılar teorisi, geometri, topoloji, diferansiyel denklemler, olasılık ve istatistik, uygulamalı matematik, mantık ve matematiğin temelleri, kombinatorik ve matematik eğitimi alanlarında konuşmalar gerçekleşti.

ABD University of Florida’dan Prof. Zuhair Nashe, Fransa University of La Rochelle’den Prof. Mokhtar Kirane, Imperial Collge London’dan, Prof. Michael Ruzhansky, Sırbistan University of Nis’ten Prof. Ljubisa D.R. Kocinac, Rusya Moscow Institute of Physics and Technology’den Prof. Alexey Lukashov, ABD Ithaca College’den Prof. Osman Yürekli, Kuveyt American University of the Middle East’den Prof. Agacik Zafer, Kazakistan Institute of Mathematics and Mathematical Modelling’nden Prof. Tynysbek Kalmenov, Kazakh-British Technical University’den Prof. Stanislav Kharin, Kırgızistan Kyrgyz-Russian Slavic University’den Prof. Akylbek Kerimbekov gibi alanında ün yapmış kişiler konuşmacı olarak konferansta yer aldı.

Bildiriler Ulusal Hakemli Dergilerde Yayımlandı…
Konferansa katılmış olan katılımcıların çalışmaları arasından seçilen yayınlar SCI indeksli olan Spectral Problem in Mathematical Modelling, Bulletin of the Karaganda University-Mathematics, Springer Book Series “Functional Analysis in Interdisciplinary Application II” dergilerinin özel sayılarında ve e-Journal of Analysis and Applied Mathematics dergisinde yayınlanma şansı elde etti

.

Detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://icaam-online.org/2018/