Prof. Dr. Murat TEZER

1972 Lefkoşa’da doğdu. İlköğretimini burada tamamladıktan sonra orta öğretimini Şehit Hüseyin Ruso ortaokulu ve Lefkoşa Türk Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Ankara’da Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümünde 1994 yılında, Yüksek Lisans eğitimini 1996 yılında Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar alanında Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde, Doktora’sını yine Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde aynı alanda 2003 yılında tamamladı.
1994-2003 yılları arasında tam zamanlı olarak görev almış ve öğrenci danışmanlığı ve akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında Yeni Yüzyıl Anaokulu öğretmenlerine Akıllı Tahta Öğretimi yapmıştır.

Çok sayıda ulusal ve Uluslararası (KKTC,Türkiye) düzenlenen bilimsel toplantılara katıldı. 20’den fazla yayını olup ve yayınların birçoğu uluslar arası dergilerde atıf almıştır. 8 Yüksek lisans veya doktora tez danışmanlığı yapmıştır. 1994 yılında Araştırma Görevlisi olarak Doğu Akdeniz Üniversitesinde başladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesinde 2003 yılında Yardımcı Doçent oldu. 2003 Şubat ayından beri Yakın Doğu Üniversitesinde Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümüne bölüm başkan yardımcısı olarak atandı, aynı zamanda Kıbrıs Eğitim Bilimleri Derneği yürütme kurulu üyeliği yapmaktadır. 2009 yılından bu yana Yakın Doğu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölüm başkanlığını yürütmektedir. Evli olup iki çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.